Fiber Lazer Markalama Nedir?

Fiber Lazerler, yüksek hassasiyetle yüksek hızda temassız bir işlem ile kalıcı işaretler üretirken ne malzeme olursa olsun tercih edilen bir araçtır. Lazer markalama, sarf malzemesi gerektirmez ve markalar bilgisayarla üretilir bu nedenle son derece esnektir.

ODMTECH Fiber Lazer Markalama Makinaları  uzun ve bakım gerektirmeyen bir ömür  sunacak şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir!

Fiber Lazer Uygulama – Lazer İşaretleme

Fiber Lazerler, en popüler uygulamalarından biri olan lazer markalama ve  çok yönlülüğü ile ünlüdür. Bu işlem Çelik,Altın,Gümüş, Seramik, LED, Plastik ,Metal, Slikon,Kauçuk ve benzeri çeşitli malzemeleri işaretlemek için kullanılır. Fiber Lazer ,kazıma işlemine benzer olmasına rağmen, bir işaretin uygulaması yüzey seviyesindedir, oysa gravür derinlikli bir işarettir. Lazerle işaretleme, seramikten plastiğe kadar her şey olabilen bir malzemenin, basit bir siyah işaretle veya renkle (malzemeye bağlı olarak) işaretlendiği veya etiketlendiği bir süreçtir.

Lazer markalama genellikle barkodlu etiketler, tarih kodları, QR kodları, seri numaraları, parça numaraları veya birçok endüstride bir dizi farklı yüzeye telif hakkı / ticari marka ve logo ekleme gibi işlemler için kullanılır.  Ayrıca, lazer işaretleme, yüksek derecede sahtecilik önleme sunan kimlik ve akıllı kartların oluşturulmasında yararlıdır.

Lazer markalama, işaret dayanıklılığı, sarf malzemelerinin olmaması , tekrarlanabilirlik ve proses sürelerinde azalma gibi diğer markalama yöntemlerine göre avantaj sağlar. Lazer markalama, imalat endüstrisinde son derece popülerdir ve üretim hattındaki alt süreçlere geniş bir şekilde entegre edilebilir.

Darbeli Fiber Lazerler ; geniş aralıklı frekans darbesi çıkışını yüksek pik gücü ile birleştirerek son derece hassas, verimli ve dayanıklı markalama sunar.