Temassız bir süreç

Lazer ışını kullanan herhangi bir işlem temassız bir işlemdir, bu da lazer ışınının yönettiği malzemeyle fiziksel olarak çalışmadığı anlamına gelir.Bu nedenle, yalnızca ısıtılan alanı, malzemenin etrafına herhangi bir aşınma veya hasar vermeden markalayacaktır.

Herhangi bir materyali uzaklaştırmaz

Lazer gravür gibi diğer işlemlerden farklı olarak, çalıştığı malzemenin hiçbirini almaması, bir süreç olarak benzersizdir. Bunun yerine, hedeflediği alanı ısıtır ve oksidasyona neden olur. Bu da, malzemenin yüzeyinin altında kalıcı bir iz bırakan bir renk değişikliğine neden olur.

Hassas işaretler ve yüksek kalite

İşlem, insan gözü ve makineler tarafından kolayca okunabilen son derece hassas, doğru ve yüksek kaliteli işaretler bırakır. İşaret dayanıklıdır ve kolayca takip edilebilir; Bu, lazerle işaretlenmiş birçok parçanın orijinal kaynaklarına kadar izlenmesi gerektiğinde sahip olunması gereken önemli bir özelliktir.

Ayrıca minik ama yine de yüksek kaliteli işaretler bırakarak son derece küçük ölçümlerle çalışabilir. Bu tür işlemlerde kullanılan kirişler, daha önce bahsedilen kaliteyi sağlayan, son derece güçlü, güvenilir ve kontrol edilebilir.

Bir dizi malzeme ile çalışır

Bir dizi malzeme ile son derece iyi çalışan bir süreçtir. Bu önemlidir, çünkü faaliyet gösterdiği endüstrilerin çoğu sadece bir tür malzeme veya bir tür metal kullanmaz.Lazer markalama metal, plastik, seramik ve silikon gibi malzemelerle çalışabilir.

Nesneler arasında kolayca uyarlanabilir

Endüstrilerde kullanılan, malzeme ve nesne şeklindeki birçok varyasyona rağmen, lazer markalama kurulumları çeşitli gereksinimler arasında hızlı ve kolay bir şekilde uyum sağlayabilir.

İşlemler arasında kolayca uyarlanabilir

Fiber Lazer kullanımının bir diğer  faydası da, tek bir lazer kurulumunun genellikle birden çok işlem için kullanılabilmesidir. Örneğin, lazer kazıma, lazer işaretine çok benzer ve bir kurulum, her iki işlem türü arasında da sıklıkla geçiş yapabilir.

Bu, üreticilerin zaman ve maliyetlerinden önemli ölçüde tasarruf etmesinden dolayı büyük bir avantajdır.

Çevre dostu

Lazer markalama çevre dostu bir süreçtir. Bunun nedeni, daha geleneksel işaretleme yöntemlerinin çoğunda bulunan kimyasallar veya mürekkepler gibi şeyleri kullanmamasıdır. Lazerler, özellikle fiber lazerler, diğer markalama işlemlerinden daha az elektrik enerjisi kullanırlar.

Kolayca entegre

Lazer markalama kurulumu da, işçiler için en az güçlükle bir üretim hattına kolayca entegre edilebilir.

Sarf malzemelerinin daha düşük kullanımı

Hiçbir hizmet ve bakım süresinin yanı sıra, fiber lazerlerin sarf malzemesi yoktur. Bu, Fiber lazerlerİ diğer tip lazer işlemlerine kıyasla önemli bir avantaj sağlar.

Lazer markalama güvenli bir süreçtir

Bu süreç, hem çevrede faaliyet göstermesi gereken çalışanlar hem de tüketicilere sunulan ve üretilen nihai ürünler için son derece güvenli bir süreçtir. Örneğin, hastanın ağızlarına girmesi gereken diş ekipmanı üzerine işaretler yapılabilir, böylece işaretlerin tamamen güvenli olması gerekir.

Bir lazer kurulumu da otonomdur, yani çalışanların fiziksel olarak çalıştırılması gerekmez, dolayısıyla onlar için de son derece güvenlidir.